2010. február 25., csütörtök

HIÚZKÖLYKÖK CSÍKMINDSZENTEN

Első edzőtáborunkat Búzás Csaba 6 danos mester tartotta febr. 20-21-én. A szentkirályi hiúzkölykök megtapasztalhatták, milyen edzeni hat órát naponta... Amikor elhatároztam, hogy karatecsapatot alapítok, arra gondoltam, kizárólag fiúkat tanítok majd, hogy ne vegyem el a lányok legfőbb fegyverét, a gyengédséget. Tévedtem: László Renáta élete első versenyén harmadik helyezést ért el küzdelemben, s ezzel egyedül kapott oklevelet csapatunkból. A fotókon láthatjátok, hogy kedvességéből mit sem veszített. A fiúk is ügyesen szerepeltek, de a mérkőzéshez nem elég a bátorság. Technika kell! Sarkalljanak a táborban szerzett tapasztalatok minden kis karatékát a szorgalmasabb gyakorlásra! Az edzések csak útmutató jellegűek, aki nem dolgozik egyedül otthon, nem fog haladni… Kitartást a pusztakezes harc útján!













NÉVSOR

Murányi Sándor Olivér 3 Dan
Bálint Lóránt 6 Kyu
Bálint Roland 9 Kyu
Benedec Botond László 9 Kyu
Bereczi Tamás 9 Kyu
Berze Dávid 6 Kyu
Berze Gellért 7 Kyu
Bodó Bálint 7 Kyu
Gergely Éva Melánia 9 Kyu
László Arnold 6 Kyu
Miklós Szabolcs 9 Kyu
László Csaba 9 Kyu
László Dávid 9 Kyu
László Nóra 8 Kyu
László Renáta 6 Kyu
Lőrincz Noémi 8 Kyu
Péter Melánia 7 Kyu
Péter Szende 7 Kyu
Telekfalvi Anita 8 Kyu
Telekfalvi Dávid 8 Kyu
Telekfalvi Edina 7 Kyu
Telekfalvi Krisztina 8 Kyu
Telekfalvi Norbert 6 Kyu

2010. február 21., vasárnap

INDULÁS...

A karate a fegyvertelen önvédelem művészete, út a szellemi és a testi önuralom megszerzéséhez. Technikai hátterét a kínai harcművészetektől kapta. A hatodik században élt indiai szerzetes Bodhidharma (japán nevén Daruma) 520 körül ment Kínába, ahol hosszabb vándorlás után jutott el az északi Honan tartományba, a Sung hegységben lévő Shaolin kolostorba (japán nevén Shorin-ji). Megszerzett tapasztalatainak köszönhetjük tanítását, mely szerint a test és a lélek elválaszthatatlan egymástól. Az általa bevezetett és szorgalmazott meditáció nem gyakorolható gyenge fizikai állapotban, ezért dolgozott ki egy gyakorlatsort, mely alkalmas a test fizikai állapotának fejlesztésére. Ezek még nem küzdőtechnikák voltak. Később lettek azzá a történelmi események hatására, az azokra adott válaszreakciók eredményeképpen. Így alakultak ki a karate alapjai, amelyek Okinawára vezethetőek vissza.
A szigetcsoportra eljutott kínai harcművészetek továbbfejlődése, technikai változása és nem utolsó sorban az azt gyakorló és tanító mesterek munkája és tapasztalata segítette a karate-do kialakulását. A modern karate megalkotójának, atyjának nevezett Funakoshi Gichin (1869-1957) volt, aki a judo-hoz hasonlóan rendszerbe foglalta a megfelelő technikákat. Funakoshi Okinawa Shuri tartományában született. Itt tanult olyan kiváló mesterektől, mint Itosu Yasutsune (1830-1915) és Azato Yasutsune (1827-1906). A karate kialakulásával kapcsolatban emlékeztetnék a tanító mesterekre is, így Matsumura Sokonra vagy az őt oktató Sakugawa mesterre. A karate történetében jeles szerep jutott Kushankunak és Higashionna Kanryonak (1852-1915). A karate első megjelenésének helye és éve: Okinawa 1903. Japánba 1915-ben jutott el. Az 1922-es bemutatóra a Japán Oktatásügyi Minisztérium meghívására került sor – innen nevezhető "töretlennek" a karate fejlődése. Az első klubot Funakoshi mester a Keio egyetemen nyitotta meg 1924-ben. Innen indult világhódító útjára a karate, hogy 1978-ban Székelyudvarhelyre, 2009 októberében pedig Székelyszentkirályra érkezzen… Fogadjátok barátsággal csapatunk első fotóit: